EN
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Aday Öğrenci
EN
MDFB Programlar

Hızlı Bağlantılar

Ana Menü

Hızlı Bağlantılar

Lisansüstü Başvuruları

Sanat ve kültür etkinliklerimizin temel kaynağı, öğrencilerimizin dinamizmini yansıtan, yenilikçi çalışmalar peşinde koşan öğrenci kulüplerimiz. Bu yüzden, öğrencilerimizin kulüpler aracılığıyla düzenlediği sanat ve kültür etkinliklerini teşvik ediyor, öğrencilerimize çalışmalarını sürdürmeleri için ihtiyaç duydukları desteği sağlıyor ve onları her yıl ödüllendiriyoruz.

Üniversitemizdeki öğrenci kulüplerinin desteği ile gerçekleşen etkinliklerden biri de, 2001'den bu yana her yıl düzenlenen, tüm organizasyonunun tamamen öğrencilerden oluşan bir komite tarafından yürütüldüğü, alışılmış üniversite bahar şenliği konseptinin ötesine geçerek festival yapısına kavuşturan Offtown Festivali. Tanınmış müzik gruplarının sahne aldığı, dans turnuvalarının düzenlendiği Sabancı Gösteri Merkezi (SGM).

Fen Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına Başvuru Koşulları

Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Programları (TEZSİZ) Başvurusu İçin Gerekli Belgeler ve Adaylarda Aranan Özellikler

Sabancı Üniversitesi lisansüstü programlarına yapılan başvurular, ilgili Enstitünün Kabul Jurisi tarafından değerlendirilir. Kesin kabul, Jüri'nin önerilerinin ilgili Enstitü tarafından onaylanması ile gerçekleşir ve adaylara duyurulur.

  • Sabancı Üniversitesi lisansüstü programlarına yapılan başvurular, ilgili Enstitünün Kabul Jurisi tarafından değerlendirilir. Kesin kabul, Jüri'nin önerilerinin ilgili Enstitü tarafından onaylanması ile gerçekleşir ve adaylara duyurulur.
  • Kuruma gelen resmi belgelerin EBYS (Elektronik Belge Yönetim Sistemi) ile yönlendirilmesi hizmetini sağlar.

1. Online Başvuru

Son Başvuru tarihine kadar tamamlanmalıdır.

2. Program Başvuru Formu

DA Programı Başvuru Formu’nu İndir IT Program Başvuru Formu’nu İndir CYSEC Programı Başvuru Formu’nu İndir

Program başvuru formu doldurulup, online başvuru sisteminde Documents kısmına eklenmelidir.

3. Resmi Transkript

İlgili yükseköğretim kurumunun Öğrenci İşleri tarafından hazırlanmış, adayın aldığı tüm dersleri ve notlarını gösteren resmi belge online başvuru sisteminde Documents kısmına eklenmelidir.

4. Resmi Transkript

İlgili yükseköğretim kurumunun Öğrenci İşleri tarafından hazırlanmış, adayın aldığı tüm dersleri ve notlarını gösteren resmi belge online başvuru sisteminde Documents kısmına eklenmelidir.

9. İngilizce Yeterlilik Sınav Sonuç Belgesi

PTE

En az 48 puan

TOEFL

Internet-based test (IBT): En az 78 puan (Best score kabul edilmemektedir.)

PTE

En az 48 puan

TOEFL

Internet-based test (IBT): En az 78 puan (Best score kabul edilmemektedir.)

  • Sabancı Üniversitesi’nin öğrenim dili İngilizce olduğundan; yukarıdaki tablonun 9. maddesinde yer alan İngilizce yeterlilik sınavlarının herhangi birinde asgari puanın sağlanması ve sınavların aşağıda belirtilen geçerlilik süreleri kapsamında sınav sonuç belgesinin sunulması gerekmektedir.

Bu sınavların geçerlilik süreleri şöyledir:

  • TOEFL: 2 yıl
  • PTE 2 yıl, CAE, CPE 3yıl,
  • YÖKDİL, e-YDS ve YDS: 5 yıl

Covid-19 Bilgilendirmesi

Değerli Sabancı Üniversitesi Mensupları, Ülkemizde, Covid-19 pandemisi ile mücadelede, 1 Haziran 2020 tarihi itibarıyla “kontrollü normalleşme” sürecine geçilmiştir.